ردیاب جی پی اس وایزر
loading...

ردیاب جی پی اس وایزر

بازدید : 399 دوشنبه 15 مهر 1398 زمان : 11:45

جدید ترین مدل ردیاب خودرو با قابلیت کنترل سرعت و مجهز به حافظه دالی

جدیدترین مدل ردیاب خودرو وایزر

این ردیاب ماهواره‌ای تحت نام F150 وایزر به بازار عرضه شده است. همچنین نخستین مدل از برند وایزر است که مجهز به حافظه‌ی داخلی و سیستم کنترل سرعت می‌باشد. در این مقاله با وایزر همراه باشید تا بطور کامل با ویژگی‌ها و کارکرد این مدل از دستگاه‌ ضدسرقت ردیاب آشنا شوید.
نکته‌ی قابل ذکر آن است که تیم تخصصی وایزر بنابر نیاز و فرهنگ جامعه‌ی ایرانی، دستگاه‌های خود را به قابلیت‌های گوناگون مجهز می‌کند و تنها به کپی‌برداری از نمونه‌های خارجی دست نمی‌زند. این امر در ایجاد قابلیت‌های جدید و به‌روز‌رسانی اپلیکیشن سرو قابل مشاهده و بررسی می‌باشد. از آنجایی که دستگاه‌های ردیاب برای اهداف متفاوت شخصی و شرکتی یا مدیریتی قابل استفاده هستند باید در اینجا اشاره کنیم که دستگاه ردیاب F150 وایزر یک دستگاه ردیاب برای خودروهای شخصی است که اطلاعات زمانی و مکانی را به تنها یک تلفن همراه که اصولاً تلفن صاحب خودرو می‌باشد ارسال می‌کند. بنابراین از این دستگاه نمی‌توان انتظار مدیریت و دریافت اطلاعات از چندین خودرو را داشت. بلکه دستگاه‌های دیگری مانند ردیاب‌های GPS شرکتی برای ردیابی خودروهای متعدد یک شرکت به‌کار می‌روند.

قابلیت ذخیره اطلاعات در حافظه‌ی جانبی خود

ما در تیم وایزر مشاهده نمودیم که صاحبان خودرو نیازمند آن هستند که وسیله‌ی نقلیه را در هر موقعیت‌ مکانی پیگیری نمایند و این اطلاعات حتی در مکان‌های سرپوشیده که امکان آنتن‌دهی ضعیف دارند با کمترین خطا صورت پذیرد. در حال حاضر شرکت وایزر ردیاب F150 را وارد بازار نموده است و این اطمینان را به دارندگان خودروها می‌دهد که با تجهیز خودروی خود به این مدل از ردیاب وایزر ردیابی آنلاین و لحظه‌ای و همچنین ردیابی آفلاین امکان‌پذیر خواهد بود.

سری جدید ردیاب خودرو وایزر

در حقیقت طی تولید و عرضه‌ی نسل اول ردیاب‌های وایزر، نیاز‌های جدیدی از سوی مصرف‌کنندگان محصول شناسایی و مشخص شد. یکی از این موارد که توسط کاربران دستگاه‌ها و بررسی متخصصین شرکت مشخص گردید، اهمیّت حافظه‌ی داخلی برای دستگاه‌ها می‌باشد. این حافظه کمک می‌کند که در موقعیت‌هایی که آنتن‌دهی تلفن‌همراه با مشکل مواجه می‌شود، انتقال اطلاعات حرکتی خودرو به تلفن همراه قطع نگردد. این امکان در سری جدید دستگاه ردیاب وایزر مدل F150 با داشتن حافظه‌ی داخلی امکان‌پذیر شده است و داده‌های حرکتی و سرعت خودرو در حافظه‌ی داخلی ثبت و ذخیره شده و پس از اتصال به سرورهای وایزر، به تلفن همراه صاحب خودرو منتقل خواهد شد. بنابراین با اضافه شدن حافظه‌ی داخلی به این دستگاه اطلاعات پس از اتصال به‌طور کامل منتقل می‌شود.

قابلیت متوقف کردن خودرو از راه دور

قابلیت متوقف کردن خودرو به کمک یک تلفن‌همراه از راه دور ویژگی جذابی است. اما این ویژگی به نوعی مزیت مدل‌های قبلی دستگاه‌های ردیاب وایزر هم بوده است. پس چه تفاوتی بین مدل‌های قبلی و مدل F150 وجود دارد. مزیّتی که به دستگاه ردیاب F150 وایزر برای توقف خودرو اضافه گردیده است کمی با فرایند توقف سری قبل متفاوت است. صاحب خودرو وقتی دستور توقف خودرو را از طریق تلفن‌همراه خود می‌فرستد، درحقیقت به خودرو اجازه می‌دهد هر زمان که سرعت آن به کمتر از 30‌ کیلومتر در ساعت رسید متوقف گردد.
با اضافه شدن سیستم کنترل سرعت بر دستگاه ردیاب F150 زمانی که صاحب خودرو به دستگاه دستور توقف دهد، دستگاه با در نظر گرفتن سرعت، خودرو را متوقف می‌کند. به ‌این صورت که زمانی که خودرو به سرعت پایین‌تر از 30 کیلومتر رسید خودرو خاموش شده و دیگر امکان روشن شدن ندارد. با تعبیه این دستور در دستگاه‌ ردیاب احتمال بروز تصادف در سرعت بالا کاهش می‌یابد. به‌عبارتی صاحب خودرو کنترل بیشتری بر خودرو در زمان سرقت خواهد داشت.

ردیاب ضدسرقت وایزر

امکان جدید دستگاه وایزر برای کنترل درب خودرو

همچنین ما در تیم تخصصی وایزر به این نتیجه رسیده‌ایم که قابلیت دیگری را به دستگاه ردیاب GPS اضافه نماییم که نه تنها پس از سرقت وسیله‌ی نقلیّه به صاحب خودرو در ردیابی آن کمک کند و مکان دقیق خودرو یا موتور‌سیکلت را نمایش دهد، بلکه درست در لحظه‌ی وقوع سرقت یعنی لحظه‌ای که درب خودرو بدون اجازه صاحب آن باز می‌شود آلارم یا پیغام هشدار به تلفن همراه منتقل گردد. با اضافه شدن این ویژگی به دستگاه‌های ردیاب GPS وایزر هم شما یک دستگاه ردیاب خریداری کرده‌اید و هم از ویژگی اصلی یک دستگاه دزدگیر بهره‌مند شده‌اید. البته این امکان جدید با درخواست صاحب خودرو از نماینده‌های فروش محصولات وایزر بر خودرو نصب خواهد شد.

شرکت وایزر

امکان ارتباط صوتی با داخل خودرو

به‌علاوه در دستگاه جی‌پی‌اس F150 قابلیّت ارتباط صوتی صاحب خودرو با داخل وسیله‌ی نقلیه به کمک میکروفن که همراه دستگاه به خریدار داده می‌شود وجود دارد. البته استفاده از قابلیّت صوتی دستگاه‌ها با درخواست صاحب خودرو نصب و قابل استفاده خواهد بود و نمایندگان فروش به صورت پیش‌فرض این امکان را راه‌اندازی نمی‌کنند مگر آنکه با اجازه‌ی صاحب خودرو باشد.
نحوه‌ی برقراری ارتباط صوتی با داخل خودرو نیز مانند سایر دستورات دستگاه به این شکل می‌باشد که صاحب خودرو دستور را به دستگاه ردیاب ارسال می‌کند و اطلاعات صوتی با تلفن همراه صاحب خودرو برقرار می‌گردد.
در انتها قابل ذکر است که دستگاه F150 دارای تائیدیه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی می‌باشد. همچنین مانند مدل‌های قبلی محصولات وایزر سیم‌کارت هدیه به مصرف‌کنندگان به‌جهت رفاه حالشان تعلق می‌گیرد و دارای اپلیکیشن با کاربری ساده و آسان است که به راحتی قابل استفاده می‌باشد و ارتباط امن با دستگاه وایزر برقرار می‌کند. این اپلیکیشن سازگار با سیستم اندروید و iOS بوده و به کمک تیم تخصصی وایزر به‌ روز‌‌رسانی می‌شود. نهایتاً با نصب دستگاه F150 توسط نمایندگی‌های مجاز یک‌ سال گارانتی تیم وایزر را نیز دریافت خواهید نمود. همچنین با نصب ردیاب‌های وایزر، یک سال اشتراک اینترنتی رایگان اپلیکیشن سرو به شما تعلق خواهد گرفت.

بازدید : 486 چهارشنبه 1 خرداد 1398 زمان : 14:20

راهکارهای مفید برای جلوگیری از سرقت موتورسیکلت

بازار خرید و فروش موتورسیکلت همیشه داغ است. استفاده از این وسیله‌ی نقلیه نسبت به خودرو‌ها مزایایی برای صاحبان آن دارد، از این‌رو توجه ویژه‌ای به این وسیله‌ی نقلیه می‌شود. سارقان نیز در اقدامات تبهکارانه‌ی خود از موتورسیکلت استفاده‌ی فراوانی می‌کنند. آن‌ها با موتورسیکلت‌ مسروقه به کلاهبرداری‌های دیگری دست می‌زنند. بنابراین پلیس آگاهی نیروی انتظامی برای پیشگیری از سرقت موتورسیکلت همواره توصیه‌هایی برای مردم دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

جلوگیری از سرقت موتورسیکلت

چرا تردد موتورسیکلت‌ها در خیابان‌‌ها زیاد شده است؟

نمی‌توانیم تاثیر آشفتگی خیابان‌‌های شلوغ بر احساس تنش و آزردگی روح و روان‌مان را انکار کنیم. وقتی عجله داریم و می‌خواهیم سریعاً به مقصد برسیم، درست زمانی است که می‌بینیم هزاران وسیله‌ی متحرک سد ‌راه ما هستند. در آن زمان، اگر به‌جای حرص خوردن به فکر راه‌حل باشیم، مطمئناً یکی از راه‌حل‌هایی که به ذهن‌مان می‌رسد سهولت حرکت با یک موتورسیکلت است. همیشه موتورسیکلت‌های پرشتاب و جمع‌و‌جور می‌توانند مسیر حرکت خود را لابه‌لای اتومبیل‌های دیگر پیدا ‌کنند. این وسایل نقلیه‌ی سبک راهی برای دور زدن چالش همیشگی ترافیک بوده‌اند. البته که استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی همیشه جزء بهترین راهکارهای موجود بوده است.
به‌هر‌حال قدرت مانور و حرکت موتورسیکلت یا مقرون‌به‌صرفه بودن این وسایل نسبت به خودروها باعث شده است که هر روز بر تعداد این نوع از وسایل نقلیه در خیابان‌های شهر افزوده گردد. اگر اکنون به هر دلیلی صاحب یک موتورسیکلت هستید، به چند توصیه‌ی پلیس توجه کنید تا از این همراه همیشگی در مسیرهای صعب‌العبور خیابان‌ها به درستی محافظت نمایید.

توصیه‌های پلیس آگاهی نیروی انتظامی برای جلوگیری از سرقت موتورسیکلت

در هنگام خرید موتورسیکلت به سند و مدرک معتبر (سند مالکیت) آن توجه کنید.
اصول امنیتی را در هنگام رها کردن موتورسیکلت حتماً رعایت نمایید. مواردی نظیر استفاده از قفل و زنجیر و استفاده از ردیاب GPS بهترین محل پارک برای موتورسیکلت در پارکینگ یا سپردن آن به نگهبان خیابان است. رها کردن موتورسیکلت در معابر عمومی برای سارقان وسوسه برانگیز است.

توصیه های پلیس جهت جلوگیری از سرقت موتورسیکلت

چرا ردیاب موتورسیکلت ابزاری ضروری برای موتورسیکلت‌ها هستند؟

دستگاه‌ ردیاب ابزاری کوچک است که امروزه از پیشرفته‌ترین ابزار ضد‌سرقت وسایل نقلیه محسوب می‌شود. دستگاه جی‌پی‌اس قابلیت‌هایی دارد که تاکنون هیچ‌یک از دستگاه‌های دزدگیر خودرو نداشته‌اند. این دستگاه‌ها ابزاری برای ردیابی و بازیابی وسیله‌ی نقلیه محسوب می‌شوند. هیچ‌یک از دزدگیرها تاکنون وسیله‌ای برای بازیابی نبوده‌اند ولی ردیاب GPS از طریق ارتباط با سیستم موقعیت‌یاب ماهواره‌ای قابلیت ردیابی وسایل مسروقه را دارد.
بنا به گفته‌ی نیروی انتظامی ایران، 93 درصد از جرائم به سرقت مربوط می‌شود و از آنجایی که سیستم امنیتی موتورسیکلت‌ها از همان زمان تولید در کارخانه‌ها نقص دارد، به سرقت بردن آن‌ها چندان کار دشواری برای سارقان نیست و هر ساله بخش بالایی از جرائم به سرقت موتورسیکلت مربوط می‌شود.

ردیاب موتورسیکلت

با ردیاب GPS چگونه مانع سرقت موتورسیکلت خواهیم شد؟

همان‌طور که گفته شد دستگاه ردیاب GPSیک قطعه‌ی کوچک است که در قسمتی از موتورسیکلت به‌طور پنهانی نصب می‌شود. بنابراین سارق زمان قطع سیم سوئیچ و اقدام جهت روشن و حرکت دادن آن، متوجه دستگاه ردیاب نخواهد شد. در این لحظه با قطع برق موتورسیکلت، یک پیغام هشدار به صاحب موتورسیکلت فرستاده می‌شود. با این وجود اگر سارق باز هم موفق به سرقت شود، صاحب موتورسیکلت مسیر آن را از طریق تلفن‌همراه هوشمند خود ردیابی می‌کند.
برای خرید ردیاب ضد‌سرقت موتورسیکلت باید به چه ویژگی‌هایی دستگاه GPS توجه نمایید:

 • دارا بودن هشدار قطع برق
 • هشدار روشن شدن موتورسیکلت
 • هشدار خروج از محدوده‌ی جغرافیایی از قبل تعیین شده
 • بررسی محل توقف و سرعت وسیله‌ی نقلیه
 • قابلیت خاموش کردن موتورسیکلت از فاصله‌ی دور
 • ردیابی مسیر حرکت
 • ردیابی آنلاین از طریق مشاهده مسیر لحظه‌ای موتورسیکلت

معمولاً افرادی که برای رفت‌وآمدهای‌شان وسیله‌ای مانند موتورسیکلت را انتخاب کرده‌اند مشغله‌ی فکری زیاد و زمان اندکی دارند و همین امر موجب عدم رعایت برخی از نکات امنیتی و به‌کار بردن درست ابزار ضد‌سرقت می‌شود.
یکی دیگر از مسائل مورد توجه صاحبان موتورسیکلت صرف هزینه‌ی کم برای دستگاه‌‌های ضدسرقت است. آن‌ها می‌خواهند با صرف هزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه دستگاهی باکیفیت خریداری نمایند. تحقیق درباره‌ی دستگاه‌های ردیاب وایزر موجود در بازار به این افراد کمک می‌نماید تا انتخاب درستی داشته باشند. تیم فروش وایزر نیز برای راهنمایی خرید بهترین ردیاب GPS موتورسیکلت همیشه در دسترس هستند.

نکات ضروری در انتخاب دستگاه GPS موتورسیکلت

 • دقت فرمایید که اپلیکیشن دستگاه ردیاب GPS به روی سیستم‌عامل اندروید و iOS قابل استفاده باشد.
 • دستگاه GPS در ایران پشتیبانی شود و تیم پشتیبانی قوی داشته باشد.
 • اپلیکیشن آن دارای محیط کاربری ساده و آسان باشد.
 • توانایی دانلود اپلیکیشن به‌طور رایگان وجود داشته باشد.
 • دقت دستگاه ردیاب GPS بالا باشد و اطلاعات را با کمترین خطا نسبت به محل موتورسیکلت نمایش دهد.
 • دستگاه GPS دارای باطری داخلی باشد که در صورت قطع برق موتورسیکلت، قابلیت ردیابی آن همواره امکان‌پذیر باشد.

انتخاب دستگاه GPS موتورسیکلت

معرفی ردیاب موتورسیکلت وایزر

ردیاب موتورسیکلت وایزر در هر مکانی چه داخل و چه خارج از محدوده‌ی شهر قابل استفاده است.
با ارسال درخواست به دستگاه ردیاب GPS موتورسیکلت در اپلیکیشن وایزر (سرو)، اطلاعات مکانی و نحوه‌ی حرکت و سرعت موتورسیکلت از طریق تلفن‌همراه قابل مشاهده خواهد بود.
6 دلیل که نشان می‌دهد ردیاب موتورسیکلت وایزر ابزاری ارزشمند برای مصرف‌کننده است:

 • ردیاب وایزر دقت بالایی در شناسایی مکان وسیله‌ی نقلیه دارد.
 • وایزر دارای دستگاه‌هایی مدرن و مطابق استانداردهای جهانی است.
 • با توجه به سیاست‌های مالی تیم وایزر، قیمت این محصولات با حداقل قیمت ارائه می‌شود.
 • تیم پشتیبانی وایزر همیشه حتی سال‌ها پس از فروش و نصب دستگاه، شما را در لحظات نگران‌کننده‌ی سرقت راهنمایی و حمایت می‌نماید.
 • محصولات وایزر از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند و این امر از تجربه‌ی مثبت دارندگان این دستگاه مشخص است.
 • دستگاه‌های ردیاب وایزر دارای گارانتی و خدمات پس از فروش هستند.
بازدید : 391 چهارشنبه 1 خرداد 1398 زمان : 14:08

نیاز خودروی من به کدامین کارکرد جی پی اس است؟

کارکرد مفید جی پی اس

GPS تکنولوژی جدیدی است که کارکردهای متفاوتی داشته و با توجه به نیاز هر فرد مورد استفاده قرار می‌‌گیرد. ما می‌‌خواهیم از کارکرد این تکنولوژی در خودروها صحبت کنیم. به‌‌ خاطر ظهور سیستم‌‌ موقعیت‌‌ یاب جهانی GPS تحول عظیمی در صنعت حمل و نقل به‌‌ وجود آمد، به‌‌ طوری‌‌که هم‌‌ اکنون در دنیا و در کشور خودمان ایران، نیز از این سیستم استفاده می‌‌ گردد. مسئله‌‌ای که مطرح می‌‌ گردد آن است که با گذشت زمان در استفاده از امکانات مختلف GPS هنوز هم تعداد زیادی از صاحبان خودرو تفاوت بین دو قابلیت رهیاب و ردیاب جی‌‌پی‌‌اس خودرو را نمی‌‌ دانند. برخی از مردم فکر می‌‌ کنند که دستگاه‌‌ های GPS نصب شده در وسیله‌‌ ی نقلیه تنها یک مسیر‌‌یاب خودرو به هنگام رانندگی است که به راننده کمک می‌‌ کند تا بسیار ساده‌‌ تر از پیش به مقصد برسد. برخی نیز از رهیاب‌‌های GPS به اشتباه انتظار دارند مانند یک دستگاه ضد‌‌ سرقت عمل کند. در حقیقت صاحبان خودرو در هنگام خرید و استفاده از ردیاب‌‌ و رهیاب‌ دچار سردرگمی ‌می‌‌شوند. بنابر پرسش تعدادی از کاربران، تصمیم‌‌ گرفته‌‌ شد تا تفاوت اصلی این دو کارکرد GPS را توضیح دهیم.

تفاوت بین ردیابی GPS و رهیابی (مسیریابی) GPS

باید بدانید که رهیابی و ردیابی دو نوع از کارکرد‌‌ متفاوت سیستم موقعیت‌‌ یاب جهانی GPS است که امروزه در خودروها و سایر وسایل نقلیه به شکل گسترده‌‌ ای استفاده می‌‌ شود. بنابراین قبل از هر چیز باید بدانید که چه نیازی دارید. برخی در جستجوی دستگاهی جهت مسیریابی هستند و عده‌‌ای دیگر می‌‌خواهند سیستم حفاظتی خودروی خود را تقویت و تکمیل کنند. این دو با یکدیگر متفاوت است. با ما همراه باشید تا تفاوت اصلی رهیاب و ردیاب را توضیح دهیم.

ردیابی و مسیریابی جی پی اس

ویژگی و مزایای استفاده از سیستم‌‌های رهیابی جی پی اس (Navigation System)

یکی از تحولات عظیم استفاده از سیستم موقعیت‌‌یاب جهانی، کاربرد مسیر‌‌یاب یا نویگیشن است که به مرور زمان، برنامه‌‌‌ها و اپلیکیشن‌‌های مختلفی هم جهت سهولت و کاربرد بیشتر آن طراحی گردید. هر فرد، راننده‌‌ یا صاحب خودرو‌‌یی می‌‌تواند با نصب هر یک از این اپلیکیشن‌‌ها اطلاعاتی درباره‌‌ی موقعیت خود بر صفحه‌‌ی مانیتور یا گوشی‌‌های همراه دریافت نماید. این اپلیکیشن‌‌ها گا‌‌هاً دارای قابلیت‌‌هایی مانند اعلام هشدار پیچ، خطوط راه‌‌آهن، تقاطع‌ها، محل قرارگیری پلیس و غیره می‌‌باشند. همچنین سیستم‌‌های‌‌ رهیابی خودرو قادر هستند آخرین اطلاعات ترافیکی را دریافت کرده و در اختیار رانندگان بگذارند تا از موقعیت ترافیکی اطراف خود مطلع شوند. اپلیکیشن‌‌ ردیاب یا مسیر‌‌یابی به مرور زمان پیشرفته‌‌تر شده و قابلیت‌‌های خود را افزایش داده‌‌اند.
سیستم رهیاب که اخیراً بر تعدادی از خودروها نصب شده است، کارکردی مشابه مسیریابی تلفن‌های همراه دارد. دستگاه‌‌ رهیاب متشکل از یک مانیتور است که به سیستم ماهواره‌‌‌ای متصل شده و مسیر حرکت خودرو را تا مقصد نشان می‌‌دهد. رانندگان می‌‌توانند مسیر مورد نظر خود را بیابند و خود را از خیابان‌‌های شلوغ و پرترافیک رهایی بخشند. اکنون سیستم رهیاب یکی از آپشن‌‌های خودرو است و تولید‌کنندگان برای پیشرفته‌‌تر شدن خودروهای خود از این سیستم استفاده می‌‌کنند. اما سیستم ردیابی خودرو با رهیابی متفاوت است که در ادامه توضیح خواهیم داد. مدل‌‌های کمی از خودروهای جهان از زمان تولید به سیستم ردیابی مجهز هستند و البته هیچ یک از مدل‌‌های خودرو ایرانی از زمان تولید به سیستم ردیابی GPS مجهز نیست.

بهترین عملکرد جی پی اس

ویژگی و مزایای استفاده از سیستم‌‌های ردیابی جی‌‌پی‌‌اس (Tracking System)

همان‌طور که گفتیم استفاده از سیستم ماهواره‌‌ای GPS تنها به مسیریابی محدود نمی‌‌شود، بلکه یک ویژگی جدید و منحصر‌‌به‌‌فرد آن ردیابی وسایل نقلیه است. به کمک سیستم‌‌های ردیابی جی‌‌پی‌‌اس، صاحب وسیله‌‌ی نقلیه از راه دور بر خودرو تسلط و مدیریت دارد. این همان بخش جالب سیستم‌‌های ماهواره‌‌ای است که به آن قابلیت ضدسرقت داده است. در حقیقت دستگاه کوچک نصب شده در وسیله‌‌ی نقلیه امکان ردیابی را به صاحب یا دارنده‌‌ی خودرو می‌‌دهد. از این دستگاه‌‌های کوچک ضدسرقت می‌‌توان در همه‌‌ی خودروهای شخصی، شرکتی، موتورسیکلت‌‌ها و حتی کانتینر‌‌ها استفاده نمود.
دستگاه‌‌ ردیاب GPS جهت هدفی خاص و بنابر نیاز کاربر با مجموعه‌‌ای از ویژگی‌‌ها برنامه‌‌ریزی می‌‌شود. هدف کلی آن در ارائه اطلاعات مکانی، جهت و سرعت وسیله‌‌ی نقلیه است. این داده‌‌ها و اطلاعات را می‌‌توان در حالت آنلاین یا آفلاین و در طول یک دوره‌‌ی زمانی جمع‌‌آوری نمود. با چنین قابلیتی هیچ وسیله‌‌ی نقلیه‌‌ای خارج از دسترس صاحب آن قرار نمی‌‌گیرد و اگر سرقت شود، امکان بازیابی دارد.

سامانه‌‌ی ردیابی آنلاین GPS چگونه کار می‌‌کند؟

با استفاده از سامانه‌‌ی ردیابی آنلاین GPS می‌‌توان به عنوان صاحب خودرو اطلاعات دقیق و لحظه‌‌ای خودرو را دریافت کرد. این اطلاعات به‌‌‌صورت بی‌‌سیم و از طریق اینترنت منتقل می‌‌شود. اما چرا به آن سامانه‌‌ی آنلاین و لحظه‌‌ای می‌‌گویند؟ چون وقایع و رخدادها را در همان لحظه که اتفاق می‌‌افتد دریافت و انتقال می‌‌دهد. رد‌‌یا‌‌ب خودرو که به‌‌صورت آنلاین کار می‌‌کند با یک سیم‌‌کارت فعال شده و اطلاعات را از طریق اینترنت به سامانه ارسال می‌‌کند و دارنده‌‌ی وسیله‌‌ی نقلیه این اطلاعات را از طریق اپلیکیشن خود دریافت می‌‌کند.

ردیاب آنلاین جی پی اس

کارکرد دستگاه ردیاب GPS چیست؟

بنابراین اگر به دنبال تقویت سیستم امنیتی خودرو هستید باید یک دستگاه ردیاب یا GPS Tracker تهیه و در قسمتی از خودرو پنهان کنید. شاید تاکنون با مورد سرقت مواجه نشده‌‌اید ولی جای آن دارد که به تدابیر لازم بیاندیشید. از آنجایی که بستر فروش قطعات دست دوم در ایران زیاد است، سارقان به خودروهای صفر و حتی کار‌‌کرده رحم نمی‌‌کنند. خودروهای ایرانی مدل‌‌های پراید، پژو و سمند بیشترین سرقت را دارند و نسبت به سایر خودروها به ردیاب GPS نیازمندتر هستند. ولی سرقت خودرو تنها به ایران محدود نمی‌‌شود و در همه‌‌ی جای دنیا اتفاق می‌‌افتد و این موضوع اهمیت دستگاه‌‌های ردیاب ماهواره‌ای GPS را پررنگ‌‌تر می‌‌کند.

هر دو دستگاه ردیابی و مسیریابی GPS در کارکرد و وظایفی که دارند بسیار خوب و کاربردی‌‌اند. نیاز شخصی هر کاربری مشخص می‌‌نماید که از کدام یک از این دو دستگاه استفاده نماید. با این حال این مطلب واضح است که هر دو کارکرد و قابلیت ردیابی و مسیریابی GPS در دنیای امروز جای خود را باز کرده‌‌اند و ماندگار هستند به‌‌طوری‌‌که نمی‌‌توان از منافع هیچ‌‌یک چشم پوشید. اکنون متوجه شده‌‌ایم که به کمک دستگاه رهیاب GPS می‌‌توان مسیر حرکت مناسب تا مقصد را به راحتی مشخص نماییم و درباره‌‌ی مسیرهای پیرامون خود آگاهانه‌‌تر تصمیم بگیریم. همچنین به کمک دستگاه‌ ضد‌‌سرقت ردیابی خودرو می‌‌توانیم به‌‌طور لحظه‌‌ای و در هر فاصله خودرو را ردیابی کنیم. اکنون شما می‌‌توانید بین دو کارکرد رهیاب و ردیاب GPS خودرو وایزر تفاوت قائل شوید.

بازدید : 310 پنجشنبه 29 فروردين 1398 زمان : 12:01

نصب ردیاب جی پی اس روی خودرو های لوکس

ممکن است تصور ما از خودروی لوکس در ایران و تجربه‌ی افراد دیگر در سایر کشورهای پیشرفته متفاوت باشد، اما در این مقاله سعی داریم درباره‌ی نصب دستگاه ردیاب بر خودروهایی صحبت کنیم که به‌نظر می‌رسد دارای سیستم حفاظتی بالایی هستند. ردیاب دستگاه کوچکی است که برای محافظت از وسایل‌نقلیه در قسمتی از خودرو قرار می‌گیرد. این تکنولوژی می‌تواند برای خودروهای شخصی و یا شرکتی استفاده شود. کاربرد این دستگاه در وسایل‌نقلیه شامل جلوگیری از سرقت، ردیابی خودروهای کرایه‌ای و مدیریت خودروهای شرکتی می‌باشد و استفاده از آن بسیار آسان است. عموماً تصور بر این است که خودروهای بی‌بهره از سیستم حفاظتی باید از دستگاه‌های ردیاب GPS استفاده نمایند. اما در این مقاله تلاش می‌کنیم تجربه‌ی نصب این تکنولوژی را بر خودروهای لوکس مورد بررسی قرار دهیم.

خودروهای لوکس در جهان و نصب ردیاب بر آن‌ها

شاید تصور کنید خودروهایی که توسط برترین برندهای جهان ساخته می‌شوند، نیازی به نصب دستگاه‌های ردیاب GPS ندارند، اما کمپانی‌های خودرو‌سازی دنیا در سال‌های اخیر برخی از مدل‌های خود را به سیستم ردیاب GPS مجهز نموده‌اند. چرا این کمپانی‌ها به نصب دستگاه ردیاب اقدام نموده‌اند؟ علاوه بر این فروش و نصب ردیاب در کشورهای پیشرفته که از آخرین مدل‌های تکنولوژی خودرو بهره‌مند هستند مرسوم شده است. چرا صاحبان خودرو پس از خرید خودروهای لوکس، آن را به تکنولوژی ماهواره‌ای GPS مجهز می‌کنند؟ در ادامه تجربه‌ی شرکت خودروسازی را می‌خوانید که خودروی کلاسیک خود را به ردیاب GPS مجهز نموده است. سپس با دلایل دیگر نصب ردیاب بر خودروهای لوکس آشنا می‌شوید.

پورشه، خودروی لوکس و نماد سرعت، دقت و طراحی

پورشه در سال 1948 با ساخت یک خودروی اسپرت کوچک وارد بازار شد. طراحی این خودرو هنوز هم الگوی ساخت خودروهای بعدی کمپانی پورشه است. شاید باورکردنی نباشد که فردیناند پورشه در سال 1899 نخستین خودروی هیبریدی الکتریکی را ساخته که در آن یک ژنراتور به‌کار رفته است. کمپانی پورشه همچنین در طول تاریخ خود، خودروهای مسابقه‌ای موفقی را طراحی و تولید کرده است. سرعت پورشه‌های مسابقه‌ای، طراحی خاص و دقت در کیفیت از ویژگی‌های بارز خودروهای شرکت پورشه در این سال‌ها بوده است. در حقیقت پورشه و سایر کمپانی‌های خودروسازی با گسترش خدمات و تجهیز بیشتر خودروهای خود به تکنولوژی روز دنیا، مشتریان را به خرید این خودروها تشویق می‌کنند.

نصب ردیاب خودرو روی ماشین های لوکس

نصب ردیاب GPS بر خودروی پورشه

همانطور که گفته شد پورشه کمپانی خودروساز در کشور آلمان، همیشه تجهیزات رفاهی و امنیتی را برای مشتریان خود در نظر داشته است. در سال‌های اخیر این کمپانی جهت افزایش امنیت خودروهای کلاسیک خود، دستگاه ردیاب GPS بر روی آن‌ها قرار داده است. این دستگاه در صورت به سرقت رفتن خودرو، اطلاعات مسیر حرکت را به صاحب خودرو و مرکز امنیت ارسال می‌نماید. سیستم ردیابی GPS همچنین امکان خاموش نمودن خودرو را از راه دور به صاحب آن می‌دهد. این تکنولوژی برای خودروهای این شرکت که قیمتی بسیار بالاتر از خودروهای دیگر دارند، امری حیاتی محسوب می‌شود.
تولیدکنندگان اتومبیل که به‌عبارتی ابر‌قدرت‌های دنیای خودرو در جهان هستند، همیشه درصدد آن هستند که خودروهای خود را به آخرین ابزار امنیتی مجهز نمایند. از‌این‌رو درب‌های ضد‌سرقت، هشدار ضربه و امکانات حفاظتی دیگری را بر خودروها اعمال می‌کنند اما از قابلیتی که ممکن است دستگاه ردیاب وایزر بر خودروهای‌شان داشته باشد، غافل نگشته‌اند.

نصب ردیاب روی خودروی پورشه

چرا در ایران خودروهای لوکس را به ردیاب GPS مجهز می‌کنند؟

اگر‌چه خودروهای تولید شده توسط برندهای برتر جهان از امنیت بالایی برخوردارند و کمتر دست سارقان به چنین خودروهایی می‌رسد اما به دلایل مختلف مانند نیاز شخصی صاحب خودرو یا نیاز مدیریتی در شرکت، بر این وسایل‌نقلیه گران‌قیمت، دستگاه ردیاب GPS نصب می‌شود.
تیم وایزر در ایران تاکنون تجربه‌ی نصب و راه‌اندازی دستگاه ردیاب را بر طیف گسترده‌ای از خودروها داشته است. از این میان صاحبان خودروهای لوکس برای افزایش امنیت دارایی‌های خود به محصولات وایزر اعتماد کرده‌ ‌و وسیله‌ی نقلیه‌ی خود را به این تکنولوژی مجهز نموده‌اند. نیاز هر یک از صاحبان این وسایل مشخص می‌نماید که از چه نوع سیستم حفاظتی استفاده کنند و چه میزان هزینه برای آن در نظر گیرند. در ادامه‌ی مقاله می‌توانید 4 دلیل عمده‌ی نصب دستگاه ردیاب جی‌پی‌اس بر خودروهای لوکس را مطالعه نمایید.

3 دلیل مهم نصب جی‌پی‌اس وایزر بر خودروهای لوکس

 1. جلوگیری از سرقت خودروهای لوکس و گران‌قیمت
  کمی باور کردن‌اش سخت به‌نظر می‌رسد که سارقان بتوانند از موانع امنیتی خودروهای لوکس و گران‌قیمت بگذرند و آن را به سرقت ببرند. اما نه تنها در ایران، سارقان بارها این خودروها را دزدیده‌اند بلکه آمار سرقت خودرو در کشورهای پیشرفته نشان می‌دهد که سارقان بسیار حرفه‌ای عمل می‌کنند. بنابراین یکی از مهم‌ترین دلایل نصب ردیاب GPSبر خودروهای لوکس، جلوگیری از به سرقت رفتن این خودروها و بازپس‌گیری آن‌ها است.
 2. نصب ردیاب در خودروهای اجاره‌ای لوکس برای مراسم ازدواج یا تشریفات
  یکی از اهداف صاحبان خودروهای لوکس از نصب ردیاب وایزر، کنترل بیشتر از وسیله‌ی‌نقلیه‌ای است که به دیگران اجاره می‌دهند. اجاره‌ی خودرو در سال‌های اخیر به‌عنوان یک صنعت پردرآمد مرسوم شده است، به‌طوری که به‌عنوان یک کسب‌وکار پرسود به آن نگاه می‌کنند. افزایش قیمت خودرو اجازه‌ی خرید را به همه‌ی اقشار جامعه نمی‌دهد اما اجاره‌ی آن برای اهداف اقتصادی یا تشریفاتی مورد توجه عموم است. معمولاً خودروهای گران‌قیمت را برای مراسم ازدواج، تشریفات، معاملات بین شرکت‌ها و حتی برای افرادی که برای مدتی کوتاه به ایران سفر می‌کنند اجاره می‌کنند. بنابراین نصب یک دستگاه ردیاب به صاحب چنین خودروهایی احساس آرامش و امنیت می‌دهد.
 3. مدیریت و کنترل رانندگی نوجوانان به کمک تکنولوژی ماهواره‌ای جی‌پی‌اس وایزر
  دوره‌ی نوجوانی مرحله‌ی حساسی از زندگی انسان است. نوجوان گاهی ممکن است به دلیل شور و هیجان‌طلبی، بدون اطلاع والدین دست به انتخاب‌های‌ خطرناک بزند. رانندگی در خیابان یکی از تجربیات هیجان‌انگیز در این دوران محسوب می‌شود. برای والدینی که همیشه نگران هیجان‌طلبی نوجوان خود هستند، استفاده از تکنولوژی ردیاب بر روی خودرو می‌تواند راهکار مناسبی برای‌شان باشد. در چنین شرایطی والدین می‌توانند، رفتارهای پرخطر نوجوان را حین رانندگی مشاهده کنند و با مشورت‌های به‌موقع از بروز خطرات آتی جلوگیری نمایند.
بازدید : 441 پنجشنبه 29 فروردين 1398 زمان : 11:44

تیم پشتیبانی وایزر همواره برای پاسخگویی به سؤالات و سهولت استفاده‌ی کاربران در دسترس می‌ باشد. علی‌ رقم امکان تماس با شماره‌‌ی پشتیبانی تیم وایزر، مطالعه‌ی این مقاله به شما کمک می‌کند که مهم‌ ترین نکات کلیدی را در راه‌ اندازی اپلیکیشن سرو و سیم‌کارت ردیاب خودرو متوجه گردید. البته اطلاع از این نکات، مراجعه به نمایندگی‌های مجاز فروش و نصب دستگاه ردیاب وایزر را که در سراسر کشور حضور دارند، کم‌اهمیت نمی‌پندارد، بلکه صرفاً جهت افزایش آگاهی شما رانندگان و صاحبان وسایل‌نقلیه‌ای می‌باشد که قصد خرید و استفاده از دستگاه ردیاب را دارید.
قبل از پاسخگویی به مهم‌ترین سؤالات احتمالی که ممکن است برای کاربران پیش آمده باشد، باید بدانید که هر دستگاه ردیاب وایزر به یک سیم‌کارت نیاز دارد که باید به درستی در محل خود قرار گیرد. این سیم‌کارت می‌تواند از هر شرکت مخابراتی خریداری گردد. امّا در ادامه نکاتی را در رابطه با سیم‌کارت ردیاب آورده‌ایم که می‌تواند برای شما مفید باشد. به‌ علاوه دستگاه‌های ردیاب وایزر به‌ کمک اپلیکیشن سرو و به‌صورت اینترنتی یا پیامکی ارتباط دارند که درباره‌ی نحوه‌ی عملکرد آن‌ها هم می‌خوانید.

نکات کلیدی در نصب دستگاه ردیاب خودرو وایزر

نحوه‌ی فعال‌سازی سیم‌ کارت هدیه دستگاه ردیاب وایزر

درحال حاضر گروه وایزر به همراه دستگاه ردیاب خودرو یک سیم‌ کارت هدیه به مشتریان ارائه می‌ دهد. این سیم‌ کارت صرفاً هدیه‌ خرید دستگاه ردیاب می‌باشد و مشتری ملزم به استفاده از سیم‌کارت هدیه نیست. امّا درصورتی‌که بخواهد از سیم‌ کارت هدیه استفاده نماید می‌ بایست با مراجعه به دفاتر امور مشترکین و ارائه‌ سیم‌ کارت و کارت ملّی خود، اقدام به فعّال‌ سازی آن نماید. درصورتی که مایل باشد از سیم‌ کارت شخصی خود استفاده نماید، باید مطمئن شود که تاکنون، سیم‌ کارت بر دستگاه ردیاب دیگری نصب نگردیده است. در صورتی که در‌گذشته سیم‌ کارت یک‌ بار بر ردیاب دیگری فعال شده است، قبل از اتّصال به دستگاه ردیاب و اپلیکیشن سرو، با تیم پشتیبانی تماس گرفته که اقدامات لازم را جهت راه‌ اندازی مجدّد انجام دهند.

نحوه‌ی فعال‌سازی سیم‌ کارت هدیه دستگاه ردیاب وایزر

امنیت سیم‌ کارت دستگاه ردیاب وایزر

گروه وایزر جهت حفظ امنیت اموال مشتریان و حفظ حریم خصوصی، تمهیدات بی‌ شماری در نظر گرفته است. به‌ طور مثال اپلیکیشن سرو اجازه‌ی تعریف هر دستگاه را فقط به یک کاربر می‌ دهد. بنابراین باید صاحب خودرو، تنها از طریق یک تلفن‌ همراه از اپلیکیشن سرو استفاده نماید. همچنین یکی دیگر از موارد امنیتی سیستم، عدم تغییر سیم‌ کارت به‌ کار رفته در دستگاه ردیاب خودرو است. به‌ عبارتی اگر صاحب خودرو قصد تغییر سیم‌ کارت دستگاه ردیاب را داشته باشد باید با تماس با بخش پشتیبانی شرکت وایزر، اقدام به تعویض سیم‌ کارت نماید.

ارتباط دستگاه ردیاب در دو حالت اینترنتی و پیامکی با تلفن‌همراه

دستگاه ردیاب وایزر در دو حالت اینترنتی و پیامکی با اپلیکیشن سرو ارتباط برقرار می‌کند. اگر در حالت پیامکی باشد، هزینه‌ی انتقال اطلاعات تنها به هزینه‌ی پیامک منحصر می‌شود. در این حالت ارتباط با دستگاهردیاب خودرو داخل خودرو، به‌صورت مستقیم و از طریق پیامک برقرار است.

نصب دستگاه ردیاب خودرو وایزر

مراحل تعریف دستگاه ردیاب در حالت پیامکی اپلیکیشن سرو

 • تعیین رمز عبور برای حفظ حریم خصوصی
 • تعیین نوع محصول با انتخاب مدل دستگاه ردیاب از بین گزینه‌ها
 • ثبت دستگاه با وارد نمودن شماره‌ی سیم‌کارت داخل دستگاه ردیاب و شماره‌ی تلفن‌همراه کاربر

با ورود اطلاعات مراحل قبلی، اتصال بین دستگاه ردیاب و اپلیکیشن برقرار خواهد شد. فرایند نصب دستگاه چندان سخت و زمان‌بر نیست ولی مستلزم رعایت همه‌ی نکات است. برای عبور از همه‌ی موارد و نصب کامل دستگاه، شارژ بودن تلفن‌همراه کاربر و سیم‌کارت دستگاه لازم است. درغیر‌این صورت فرایند نصب به‌طور کامل صورت نمی‌گیرد.
درصورتی که به هر دلیلی اپلیکیشن سرو از تلفن‌همراه پاک شده باشد و شما قصد نصب مجدداً آن‌ را دارید با وارد نمودن کد 15 رقمی مخصوص دستگاه ردیاب می‌توانید برای بار دوم اپلیکیشن را راه‌اندازی کنید. در صورت مشاهده‌ی هر نوع مغایرت، سیستم سرو اجازه‌ی اتّصال نخواهد داد. تیم پشتیبانی سرو جهت امنیت وسایل نقلیه راه نصب یک دستگاه بر چندین تلفن‌همراه را محدود کرده است. در چنین شرایطی باید با تیم پشتیبانی تماس گرفته و با ارائه‌ی اطلاعات هویّتی خود اقدام به راه‌اندازی مجدد نمایید.
درحالت اینترنتی، اطلاعات دستگاه ردیاب و اپلیکیشن از طریق سرورهای تیم وایزر تحلیل و به اپلیکیشن منتقل می‌شود. این سرورها اطلاعات را تا 1 سال نگهداری می‌نمایند. هزینه‌‌ی اشتراک در حال حاضر به‌صورت مدت زمان‌های متفاوت از سوی مصرف‌کننده به شرکت پرداخت می‌شود که جهت نگهداری اطلاعات بر سرورهای شرکت وایزر می‌باشد. از آنجایی که شرکت وایزر سعی بر رضایت مشتریان دارد، هزینه‌ی یک‌سال اول اشتراک اینترنتی برای مشتریان رایگان خواهد بود. از ابتدای سال دوم مشتریان وایزر می‌توانند از اپلیکیشن سرو به حالت پیامکی استفاده کنند یا با پرداخت هزینه‌ی اشتراک همچنان از حالت اینترنتی بهره‌مند شوند.

در چه زمان‌هایی باید سیم‌کارت دستگاه ردیاب شارژ باشد؟

درصورت استفاده از اپلیکیشن سرو باید همواره سیم‌کارت دستگاه ردیاب وایزر شارژ باشد. اطمینان از شارژ همیشگی سیم‌کارت یک ضرورت مهم است زیرا با اتصال به اینترنت می‌توانید به‌صورت آنلاین و لحظه‌ای خودروی خود را ردیابی کنید. با اتمام شارژ اینترنت، عملاً اتصال آنلاین به سیستم موقعیت‌یاب ماهواره‌ای قطع می‌گردد. در چنین شرایطی البته قادر خواهید بود که با تماس با شماره‌ی سیم‌کارت دستگاه ردیاب جی پی اس خودرو، پیامک ردیاب را دریافت نمایید. درهرصورت از شارژ پولی و شارژ اینترنتی دستگاه ردیاب غافل نشوید.

شارژ سیم کارت دستگاه ردیاب وایزر

مسیر دانلود، نصب و آپدیت مجاز اپلیکیشن سرو

گروه وایزر و تیم تحقیقات و پشتیبانی آن همواره در تلاش است که مشتریان از بهترین امکانات نرم‌افزار ردیابی بهره‌مند گردند. از این رو جهت استفاده از آخرین ویژگی‌ها و تنظیمات اپلیکیشن می‌توانید با جستجوی کلیدواژه‌ی سرو و یا Sarv در اپلیکیشن کافه‌بازار (برای نسخهی اندروید) و در اپلیکیشن سیب اپ (برای نسخه‌ی iOS) یا وبسایت وایزر آخرین نسخه را دانلود نمایید.
بهتر است اپلیکیشن ردیاب وایزر را تنها از طریق وبسایت رسمی وایزر و یا کافه‌بازار و سیب اپ نصب نمایید. جستجوی اپلیکیشن ردیاب سرو از سایت‌های دیگر و همچنین انتقال فایل نصبی از طریق بلوتوث، اشکال در استفاده از آن را ممکن است به‌همراه داشته باشد.

البته ارائه این اطلاعات در این مقاله توجیح این مسئله نمی‌باشد که صاحبان خودرو، شخصاً اقدام به نصب این دستگاه نمایند. امیدواریم با مطالعه‌ی این مقاله، آگاهی کامل‌تری نسبت به سیستم اپلیکیشن سرو و ردیاب وایزر بدست آورده باشید. مجموعه‌ی کاوشکام با تجربه‌ی 25 ساله در زمینه‌ی هوشمندسازی و ایجاد امنیت وسایل نقلیه و همکاری با تیم فروش و پشتیبانی وایزر شما را در نگهداری از وسایل‌نقلیه‌تان یاری می‌رساند.

تیم تحقیقاتی وایزر بازدید : 316 پنجشنبه 29 فروردين 1398 زمان : 11:01

با سلام.به دنیای فرهنگ بلاگ و وبلاگ جدید خود خوش آمدید.هم اکنون میتوانید از امکانات شگفت انگیز فرهنگ بلاگ استفاده نمایید و مطالب خود را ارسال نمایید.شما میتوانید قالب و محیط وبلاگ خود را از مدیریت وبلاگ تغییر دهید.با فعالیت در فرهنگ بلاگ هر روز منتظر مسابقات مختلف و جوایز ویژه باشید. در صورت نیاز به راهنمایی و پشتیبانی از قسمت مدیریت با ما در ارتباط باشید.برای حفظ زیبابی وبلاگ خود میتوانید این پیام را حذف نمایید.امیدواریم لحظات خوبی را در فرهنگ بلاگ سپری نمایید...

تعداد صفحات : 0

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  captcha


  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 8
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 31
 • باردید دیروز : 17
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 87
 • بازدید ماه : 150
 • بازدید سال : 1469
 • بازدید کلی : 8362
 • آخرین نظرات
  کدهای اختصاصی